3 proste pytania. Czy psychoterapia jest dla Ciebie?

czy psychoterapia ci pomoże
[et_pb_section fb_built=”1″ theme_builder_area=”post_content” _builder_version=”4.20.1″ _module_preset=”default”][et_pb_row _builder_version=”4.20.1″ _module_preset=”default” theme_builder_area=”post_content”][et_pb_column _builder_version=”4.20.1″ _module_preset=”default” type=”4_4″ theme_builder_area=”post_content”][et_pb_text _builder_version=”4.20.1″ _module_preset=”default” theme_builder_area=”post_content” header_4_text_color=”#114B5F” header_4_font=”Alegreya Sans SC||||||||” hover_enabled=”0″ sticky_enabled=”0″]

TL;DR: Jeśli czujesz się przytłoczona, zestresowana i nie wiesz, jak poradzić sobie z własnymi emocjami, to psychoterapia może być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem.

Niektórzy ludzie uważają, że psychoterapia jest przeznaczona tylko dla tych, którzy zmagają się z poważnymi problemami psychicznymi, takimi jak traumy, depresja, zaburzenia lękowe czy osobowości. To nieprawda.
W rzeczywistości każdy z nas czasem potrzebuje wsparcia i pomocy w radzeniu sobie z trudnościami życiowymi.

Może zastanawiasz się, czy psychoterapia jest dla Ciebie. Czy to już czas, aby skorzystać z pomocy psychoterapeuty? Właśnie dlatego chciałabym, abyś zastanowiła się nad odpowiedziami na trzy proste pytania:

O nieprzyjemne emocje

Czy często odczuwasz dyskomfort w swoim codziennym życiu? Czy odczuwasz stres, lęk, niepokój lub smutek? Jeśli tak, to psychoterapia może pomóc Ci zrozumieć, skąd biorą się te emocje i pomóc Ci się z nimi uporać.

O frustrujące życie

Czy czujesz się sfrustrowana swoją sytuacją życiową? Czy czujesz się zagubiona i nie wiesz, co robić, aby odnaleźć sens w swoim życiu? Jeśli tak, to psychoterapia może pomóc Ci zidentyfikować swoje cele i wspierać Cię w ich osiągnięciu.

O niekomfortowe relacje międzyludzkie

❓  Czy masz trudności w relacjach z innymi ludźmi? Czy Twoje życie rodzinne jest pełne konfliktów? Czy masz trudności w nawiązywaniu bliskich związków? Jeśli tak, to psychoterapia może pomóc Ci zrozumieć, jak Twoje zachowanie wpływa na relacje z innymi oraz jak możesz poprawić swoją komunikację i zadbać o swoje granice.

Teraz policz swoje “tak”

Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałaś twierdząco, to psychoterapia może być dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Nie musisz samodzielnie zmagać się ze swoimi problemami. Z pomocą psychoterapeuty możesz szybciej poprawić jakość swojego życia.

Zastanów się nad tym. Może to czas, żeby zadbać o siebie?

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]